Baiba Krogzeme-Mosgorda

Имя
Baiba Krogzeme-Mosgorda
Родное имя
Baiba Krogzeme
Дополнительные имена
Baiba Meistere
Связи
Marta Kapiņa - Grandmother
Резюме
Dr. philol. Baiba Krogzeme-Mosgorda bija LU LFMI Latviešu folkloras krātuves vadošā pētniece, akadēmiskā izdevuma "Latviešu tautasdziesmas" zinātniskā vadītāja, tradicionālās un mūsdienu kultūras vērtētāja un pētniece.

Filoloģijas studijas Baiba Krogzeme-Mosgorda uzsāka pēc Rīgas 64. vidusskolas Teātra klases absolvēšanas. Latvijas Universitātē viņa izstrādāja disertāciju par skolēnu atmiņu albumu tradīciju sociālajā un kultūras kontekstā, 2005. gadā iegūstot filoloģijas zinātņu doktora grādu. Promocijas pētījums publicēts grāmatā – zinātniskajā monogrāfijā "Atmiņu albumu tradīcija latviešu skolēnu kultūrā" (2013).

Darba gaitas Latviešu folkloras krātuvē Baiba aizsāka līdztekus studijām. 1989. gadā viņa bija vecākā laborante toreizējā LZA Valodas un literatūras institūtā, vēlāk asistente, pētniece un vadošā pētniece. Viņas nopelns ir fundamentālā latviešu tautasdziesmu izdevuma, kura sagatavošanā strādājušas vairākas folkloristu paaudzes, turpināšana – dziesmu kārtošana, rediģēšana, redakcijas darba organizēšana, zinātnisko apcerējumu rakstīšana, arī finansējuma piesaiste un jauno kolēģu apmācība.

Zinātnieces uzmanības lokā ir bijuši tautas rokraksti kā kultūras vērtība, folkloristikas vēsture (literatūrzinātniskā pieeja folkloras izpētē, akadēmiskā tautasdziesmu izdevuma tapšana, tai skaitā ilustrāciju aspekts, nozare politiski ideoloģisko nosacījumu varā) un Latviešu folkloras krātuves kolekciju izpēte (LU studentu veikums). Baiba piedalījusies folkloras ekspedīcijās, publicējusi zinātniskus rakstus, ar rūpīgi izstrādātiem referātiem bagātinājusi Latvijas un starptautiskās zinātniskās konferences. Viņa lasījusi lekciju kursus par latviešu folkloru, tās žanriem Latvijas Universitātē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī trimdas latviešu sabiedrībā ASV. Viņa bijusi kuratore ar folkloras tematiku saistītām mākslas izstādēm (īpaši iedziļinoties grafiķa Daiņa Rožkalna daiļradē), veikusi arī administratīvos pienākumus zinātniskās sekretāres amatā LU LFMI.


Aprakstu sagatavoja: Rita Grīnvalde

Место/время рождения11.12.1966
migrate
Rīga
Rīga
Место/время смерти21.05.2021

Легенда картыПоказаны записи 1-1 из 1.
#МестоДатаТипТип места
  
1Rīga
(Rīga)
(Не указано)migrateCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.