#LFK-7-3-5

Nosaukums
Vilku purvs pie Meisteriem
Vienības Nr.
5
Kategorijas
Valodas
Latviešu valoda
Lpp.
3
Pierakstītājs
Iesūtītājs
Iesūtīšanas datums
25.01.1923
Pierakstīšanas vieta
1922, Karva
Karva, Alsviķu pagasts, Alūksnes novads, LV-4333
Atslēgvārdi
#LFK-7-3-5
AtšifrējaInese Tone
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2015-12-10 13:59:18
Atšifrējums

2, 2

Bērnu purvs.
Netalu no Sūnekļa kalna nogāzes malā, atrodās liels mārks. Ap viņu atrodās viss apkārt purvs. Purvā aug nelielas priedites. Stāsta, kā šai purva dzirdot bērna raudašanu. Tas esot cēlies no tam, kā viena māte savu mazo bērniņu tajā esot noslīcinajusi. Viņa piesējuse bērnam akmeni pie kakla un ielaidusi mārkā. Bet striķis sapuvis un pārtrucis. Bērns pacēlies virss udens. Kad to bērniņu atraduši un aprakuši, no tas reizes vairs nedzird bērnu raudot. No ta purvs ari dabujis savu nosaukumu. (E. Lācs) [Elvira Lācis]. IV 
1922 g.

2, 3

Annes puriņš.
Starp kalniem Rezaka muižu Klunkstiem un Mikiem atrodās viens neliels purvs, viņā spokojoties. Agrakos laikos, kad cilveki gājuši cauri, tad taī vietā, kur brauc pāri grāvim, no tilta apakšas nācis laukā kā uguns dēlis, ejot cilvekam pa priekšu. Viņš ejot pa galu pāri mezdamies. Un kad ejot cauri purvam tad nevarot cauri iziet kamēr pēcpusnakts. (Valija Kļaviņš) IV nod. 1922 g.

3, 4

Teika par Kaktiņu uzkalniņu.
Kaktiņu zemē ir mazs uzkalniņš. Tur esot viens žīds nositis krievu, un tagad tas naktīs spokujoties [spokojoties], pa to uzkalniņu. (Marta Steinārts) IV nod. 1922 g.

3, 5

Vilku purvs, pie Meisteriem.
Ir neliels purvs. Stāsta kā viņā agrāk esot spokojušies spoki. Viņā ari esot raganas
Atšifrēt tekstu
#LFK-7-3-5
AtšifrējaInese Tone
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2015-12-10 14:10:45
Atšifrējumsceļniekus vadājušas un citus, kas tam purvam cauri gājuši. Viņā ari esot agrak vilki mitinājušies. Tā ari ir cēlies tas vārds, vilku purvs.
Netālu no viņa atrodās mazs šķūnis, stāsta kā tajā ari esot bijuši spoki. Bet tagad tas neesot ilgus gadus tur atkārtojies, ne purvā, ne arī šķūnī. (E. Jaunzems) III nod. 1922 g.

4, 6

Kausa kalns
Korvas muižas
Kausa kalns atrods pie lielceļa. Viņā rādas spoki saģerbušies skaistam drēbem. Sakerušies viņi dejo. Ja kāds cilvēks iet klāt tad viņi visi aizbēg. Aiz ta kalna atradās purvs. Un dienu kad tur iet tai purvā tad tulit nomaldās. (Marta Ritters III nod. 1922 g.

5, 7

Teika par smēdi.
Korvas pagasta
Pie upes malas Meisteros stāveja viena mājiņa, un pie tās majiņas bija piebuvēta smēde. Smēdē guleja katru nakti kalejs. Viriem guļot nācis viens cilvēks un teicis: "Kamdeļ tu taisiji man uz galvas smedes stūri virsū?" Kalejs to teicis savai mātei, bet māte to neticejusi. Tad viņa gajuse uz smēdi gulet, tad tas cilvēks nācis un izsviedis māti no gultas ārā. Pēc tam viņi pārēluši majiņu tāļak uz kalniņa, kur viņa vēl tagad stāv (Pate esmu tur viesojusies). Tad viņi pētijuši to vietu un atraduši cilvēka kaulus
(Vera Mülbergs) 
IV nod. 1922 g.
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Vilku purvs, pie Meisteriem.
Ir neliels purvs. Stāsta kā viņā agrāk esot spokojušies spoki. Viņā ari esot raganas ceļniekus vadājušas un citus, kas tam purvam cauri gājuši. Viņā ari esot agrak vilki mitinājušies. Tā ari ir cēlies tas vārds, vilku purvs.

Netālu no viņa atrodās mazs šķūnis, stāsta kā tajā ari esot bijuši spoki. Bet tagad tas neesot ilgus gadus tur atkārtojies, ne purvā, ne arī šķūnī. (E. Jaunzems) III nod. 1922 g.

Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Karva
(Karva, Alsviķu pagasts, Alūksnes novads, LV-4333)
1922Pierakstīšanas vieta(Nav norādīts)Ciems

:Nav norādīta kategorija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.