Zuzanna Brizga

Attēls
Vārds
Zuzanna Brizga
Papildu vārdi
Zuzanna Brizgo
Personiska informācija
BRIZGO Zuzanna (dz. Veipa, *1912.26.III Madonas raj. Varakļānos - 2001.5.X Sakstagalā; apbed. Sakstagala pag. Pedeļu kapos) – folkloras teicēja un vācēja. Māc. Arklinieku skolā (3 klases), no 1922 Varakļānu I un II pakāpes psk., pēc tam Varakļānu ģimnāzijā. Valsts Vidsmuižas lopkopības skolā ieguvusi lopkopības pārrauga kvalifikāciju (vec. pārraudze).
Dziesmas mantojusi no mātes un vecmāmiņas. No jaunības dzied. bazn. korī. 1928-29 Varakļānos savākusi 906 folkloras materiālus un iesūtījusi Latv. folkl. krātuvei. Savukārt Varakļānu novada muzejā glabājas manuskripts Tautas tradīcijas nu Zuzannas Veips Rēzeknes apr. Varakļōnu pog. Mozūs Veipu sādžas: uz 15 lapām B. pierakstītas un apkopotas 176 vienības (rokrakstā ar tušu), resp., tautasdziesmas, teicieni un burvības, ko B. pierakstījusi no savas mātes Helēnas Veipas. 20. gs. 60. gados org. etnogrāfisku ansambli. 1996 dzied. Latv. folkl. krātuves ekspedīcijas dalībniekiem senus Varakļānu balsus, rotaļdejas u. c. dziesmas. Dziedājums ieskaņots, priekšnesums ierakstīts videolentē.
M. Vīksna, B. Jaunslaviete
Dzimšanas laiks/vieta1912
DzīvesvietaVarakļāni
Varakļāni, Varakļānu novads

Sakstagols
Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads
Miršanas laiks/vieta2001

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Varakļāni
(Varakļāni, Varakļānu novads)
(Nav norādīts)DzīvesvietaPilsēta
2Sakstagols
(Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads)
(Nav norādīts)DzīvesvietaCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.