#LFK-1-12-65

Pavadinimas
Karātavu vieta Vilzēnu pagastā
Vieneto numeris
65
Valodas
Latvian
Dialekti
Vidurinioji tarmė
psl.
12
Collector
Iesūtīšanas datums
05.03.1924
Atslēgvārdi
#LFK-1-12-65
ŠifravoInesee
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Suformuotas2019-10-10 13:13:50
Taisytas2015-04-15 17:41:51
ŠifravimasTeikas.

12, 64

Kādā naktī viens vīrietis braucis no Matīšiem uz māju. Tas bijis ap pusnakti Ticis pie Cūgana apakš tā tiltinu kurā brauc pāri Nu uzreizi sācis apakš tiltiņa briesmīgi raudāt viens bērns. Viņš uzsitis zirgam un aulēkšiem braucis tālāk.

12, 65

Vilzēnu pagastā aiz nespējnieku nama tas ir starp bulli un nespējnieku namu agrāk bijušas vecas karātavas kur tikuši kārti un sodīti agrakējie cilvēki. Un tanī bedrē ir viena liela priede pie kuras katru nakti rādoties ap pusnakti dažādi ķēmi gan cilvēku vaimanas gan dazadus dzivniekus.

12, 66

Bauņu pagastā Rūsas tagadēja ganībā agrāk bijusi kapsēta. Tagadējam Rūsas saimniekam tēvs vēl redzējis vecus akmeņu krustus. Tur tanī vietā mans tēva tēvs nācis no Matīšiem un no pulkstens vienpadsmitiem sacis aloties kamēr līdz pulkstens vienam. Alkšņi bijuši tad tikai purvieta uz katru kanti. Tā viņš uz riņķi vien gājis un atpakaļ atkal tai pašā vietā!
Šifruoti tekstą
Atidaryti

Vilzēnu pagastā aiz nespējnieku nama, tas ir, starp Bulli un nespējnieku namu, agrāk bijušas vecas karātavas, kur tikuši kārti un sodīti cilvēki. Un tanī bedrē ir viena liela priede, pie kuras katru nakti ap pusnakti rādoties gan dažādi ķēmi un dzīvnieki, gan dzirdamas cilvēku vaimanas.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.