Zuzanna Brizga

Attēls
Vardas
Zuzanna Brizga
Papildu vārdi
Zuzanna Brizgo
Personiska informācija
BRIZGO Zuzanna (dz. Veipa, *1912.26.III Madonas raj. Varakļānos - 2001.5.X Sakstagalā; apbed. Sakstagala pag. Pedeļu kapos) – folkloras teicēja un vācēja. Māc. Arklinieku skolā (3 klases), no 1922 Varakļānu I un II pakāpes psk., pēc tam Varakļānu ģimnāzijā. Valsts Vidsmuižas lopkopības skolā ieguvusi lopkopības pārrauga kvalifikāciju (vec. pārraudze).
Dziesmas mantojusi no mātes un vecmāmiņas. No jaunības dzied. bazn. korī. 1928-29 Varakļānos savākusi 906 folkloras materiālus un iesūtījusi Latv. folkl. krātuvei. Savukārt Varakļānu novada muzejā glabājas manuskripts Tautas tradīcijas nu Zuzannas Veips Rēzeknes apr. Varakļōnu pog. Mozūs Veipu sādžas: uz 15 lapām B. pierakstītas un apkopotas 176 vienības (rokrakstā ar tušu), resp., tautasdziesmas, teicieni un burvības, ko B. pierakstījusi no savas mātes Helēnas Veipas. 20. gs. 60. gados org. etnogrāfisku ansambli. 1996 dzied. Latv. folkl. krātuves ekspedīcijas dalībniekiem senus Varakļānu balsus, rotaļdejas u. c. dziesmas. Dziedājums ieskaņots, priekšnesums ierakstīts videolentē.
M. Vīksna, B. Jaunslaviete
Birth time/place1912
ResidenceVarakļāni
Varakļāni, Varakļānu novads

Sakstagols
Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads
Place/time of death2001

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-22.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Varakļāni
(Varakļāni, Varakļānu novads)
(Nav norādīts)ResidenceCity
2Sakstagols
(Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads)
(Nav norādīts)ResidenceVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.