1244-Alsungas-6kl-pamatskola-03-0125
AtšifriejaDace Nasteviča
PabeigtsNui
Apstyprynuots
Sataiseits2022-06-23 12:33:25
Lobuots2022-06-23 12:46:31
Atšifriejumssievai ka viņam labi laimējies. Kamēr ļaudis bijuši uz stalli viņam izdevies, no roves nokarināt veselu maisu gaļas un desas. Sieva tūlīņ iet pēc gārdā kumosa. Uztaisa maisu, bet nevar neko saprast kas maisā atrodās. Iziet arī vīrs ar uguni. Vīrs ierauga maisā vistu meitu un brīnās. Zaglis aiz dusmām paķer mācītāju vistu meitu un iesviež purvā. Nospļaujās un iet uz mājām, apjemdamies vairs nekad nezagt.

4553

211. Pasaka par dzīvo vellnu.
Saimnieks uz 1 gadu salīga puisi. Par savu algu vairāk nekā negribēja, kā vienu mucu svadrējus. bet ar noteikumu mucu citur neturēt tikai saimnieka istabā. Kad muca būs pilna, tad saimniekam jadod zirgs ar ko aizvest uz Rīgu. Saimnieks nebija mājā ienāca kāds sveš vīrs. tas bija saimnieces brūtgāns. Līdz svešais ienāca tūlīt pie durvīm klauvēja saimnieks. Svešais to dzirdēdams nezinādams kur mukt. Saimniece teica lai lecot svadrēja mucā. Kad svešais bija svadrēju mucā puisis bija ar vāku klāt un aiznagloja mucu cieti. Saimnieks teica vēl jau nebija muca pilna vēl jau vajadzēja pagaidīt kādu laiku. Puisis teica ka viņam pietiekot, lai dodot tikai rītā zirgus aizvest uz Rīgu. No rīta puisis sajudza zirgus un brauca ar savu muci uz Rīgu. Aizbraucis uz Rīgu puisis uzkāpa uz savas svadrēja mucas un pasludināja ļaudīm, lai sametot 300 rubļus tad parādīs dzīvu vellnu. Visi bija ar mieru un sameta minēto naudu. bet ja viņam vellna nebūšot tad dabūs krietnas sukas. Puisis taisīja vāku vaļā un dzina vellnu ārā. Vellns pabāza galvu un skatīdamies uz kuŗu pusi skriet, bet ieraudzīja lielo ļaužu pulku un atmuka atpakaļ. Puisis ar varu izdzina ārā. Vellns skrēja lielā ļaužu pūlī iekšā, ļaudis skrēja uz visām pusēm un sauca ka patiešām tas ir dzīvs vellns. Puisis padarīja brūtgānam tādu kaunu kad vairs nekad pie saimnieces nenāca.
Atšifrēt tekstu
KruojumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaAlsungas 6-klašu pamatskolas vākums
Atslāgvuordi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.