Ak202-Laku-dienasgramatas-01-0012
Transcriberlcalmane
CompletedYes
AcceptedYes
Updated2022-01-14 22:18:18
Transcription (text)11
un tad mamma viņai, ka viņa nekā neesot pa savu atvaļinājuma laiku izdarījusi, slinka viņa neesot, tikai bērni viņai esot dikti slinki. Man bija tādas dusmas uz viņu, ka nemaz nevaru pateikt. Ari ar Dzidru satikos. Mamma mums visiem gribēja izmaksāt ''Havajas puķi''. Bet Dzidra negribēja iet, jo laikam papus viņai neļāva. Protams, mamma tūlīt apvainojās!
9.X. 39.
Šodien šausmīgi slikts garastāvoklis.
Nupat politiskie notikumi ir tā ievirzījušies, ka nav izslēdzams, ka Latvija ari tiek iejaukta šai karā. Krievija jau nometinājusi savu floti Liepājā un Ventspilī. Jaungulbenē atbraukuši divi virsnieki, kas apskata telpas, cik kareivju varēs šeit nometināt. Ko tie divi virsnieki man atgādina? Ko viņi sauc manā atmiņā? Reiz es sēdēju tik tuvu kādam virsniekam... Viņa pirkstā tik kaisli mirgoja sarkans rubīns, kā kāda asins lāse... Viss skaistais ilgst tikai acumirkli, un tad nāk atmiņas! Vai šis virsnieks atceras mazo gaišmataino meiteni, droši vien ka nē.
Es svētdien braukšu atkal mājā, ko man nesīs atkal šis ceļojums?
27.X. 39.
Pa brīvdienām man atkal bija jāizbauda mammas uzplūstošās mīlestības lēkmes. Taisni šausmīgi! Bet Carnikavā es manīju, ka tēva sieva mani šausmīgi ienīst. Bet ar papu man patīk šausmīgi koķetēt. Jā, lūk, tāda ir mana dzīve.
Redzēju filmu ''Čigāna rapsodija'' ar Šarls Bojē. Viņam bija tik skumjas acis... Es viņu dievinu!
Šodien dabūju dzirdēt, ka Bojē esot aizsaukts uz kara lauku. Ak Dievs, kaut nu liktenis viņu sargātu!
Mājās pie mammas ļoti bieži atnāca Straušs. Mamma teica ka varbūt viņš viņu tagad apprecēšot. Kaut nu Dievs dotu. Man gan viņš riebjas, bet galu galā es taču viņu ļoti maz redzēšu...
Man papus nopirka jaunu mēteli. Ļoti pašai patīk.
31.X. 39.
Vakar mamma bija atrakstījusi. Viņa saka, ka esot ļoti skumji kad manis neesot mājā. Jā, bet kad es biju mājā, tad mamma tik bieži dusmojās un tad viņa nemaz neiedomājās, ka man būs atkal jāaizbrauc. Jā, tāda nu ir mana māte. Vienā acumirklī viņa ir laba, otrā nikna. Bezgala greizsirdīga. Jā, greizsirdība ir sliktākā īpašība kas cilvēkam var būt.
Drīz būs Mārtiņi, un mārtiņu vakarā man būs jātēlo Liena no ''Mērnieku laikiem''. Tagad man vajadzētu priecāties, kad reiz es tikšu spēlēt, bet ...
Transcribe text
RepositoryAutobiography Collection
CollectionDiaries by Edgars un Mirdza Laķi
Keywords

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.